1% podatku na Oratorium

ABY CZYNIĆ DOBRO, WYSTARCZY MIEĆ ODROBINĘ ODWAGI

(św. Jan Bosko)

Chcesz wesprzeć działania na rzecz dzieci, którymi opiekuje się Oratorium im. św. Jana Bosko przy naszej Bazylice?

Chcesz dofinansować dożywianie i pomóc w realizacji naszych celów?

Przekaż 1% podatku Stowarzyszeniu Pożyteczności Publicznej jakim jest Oratorium.

 

To proste:

OPPObecnie przekazanie 1% podatku jest bardzo łatwe i nie wymaga dokonywania żadnych płatności ani też oczekiwania na zwrot pieniędzy z urzędu skarbowego. Odbywa się ono bezgotówkowo.
1% zbieramy we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl Łatwe podatki dla OPP.

Wystarczy wypełnić zeznanie podatkowe za pomocą wygodnego formularza online lub dedykowanego programu:

Rozlicz PIT online Pobierz program PIT

Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych papierowych zeznań podatkowych, tutaj możesz takie pobrać z już wypełnioną sekcją odnoszącą się do przeznaczenia 1%:

 Formularze PIT

Co ważne, przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

1% podatku mogą przekazać podatnicy rozliczający się na formularzach: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Wyobraź sobie jak łatwo możesz pomóc - decyzja należy do Ciebie. Każda złotówka jest dla nas bezcenna.

W imieniu dzieci z całego serca dziękujemy!

Kaziuk Praski 2018 - Zapraszamy!

Mamy nadzieję, że już Państwo wiedzą o zbliżającym się wielkimi krokami kolejnym Kaziuku Praskim! To już 24-25 marca, czyli w palmowy weekend. Bardzo się na to wydarzenie cieszymy i już nie możemy się doczekać. Serdecznie zapraszamy do zarezerwowania sobie czasu i wzięcia razem z nami udziału w tej niepowtarzalnej imprezie. 

Rozpoczynamy w sobotę 24 marca. O godz. 11.00 sprzed Katedry Warszawsko-Praskiej wyruszy przemarsz Orszaku św. Kazimierza, tak żeby zdążyć i o godz. 12.00 w naszej Bazylice na dobre rozpocząć obchody uroczystą mszą świętą. Zaraz po mszy zapraszamy na występy kapel, zespołów pieśni i tańca oraz grup teatralnych, które potrwają aż do godz. 18.00.W ramach Kaziuka Praskiego zaprasza również nasz Teatr Oratorium. Na awiszu spektakl "Przyjdź, dotknij tej rany"  oraz przedstawienie secjalnie dla najmłodszych "Mała Królewna" w wykonaniu Teatru Kuffer. 

Od sobotniego poranka, aż do niedzielnego wieczoru na placu przed Bazyliką czekać będzie na naszych gości wielkanocny kiermasz. Będą wystawcy i producenci z bliska i daleka. Nabyć będzie można palmy od wieleńskich palmiarek, świeży chleb, wiele regionalnych produktów i piękne rękodzieła. Oczywiście w sposób szczególny zapraszamy na nasze oratoryjne, warsztatowo-reklamowe stoisko, gdzie będzie można wykonać własną trójwymiarową pisankę, dowiedzieć się wszystkiego co chcą Państwo wiedzieć na temat Oratorium oraz wspomóc naszą działalność poprzez nabycie promocyjnych gadżetów.

 

Szczegółowy program imprezy:  Kaziuk do arytkulu 2

SOBOTA, 24 MARCA 2018

09:00 – 19:00 Kiermasz Wielkanocny
11:00 – 12:00 Przemarsz Orszaku św. Kazimierza z placu przed Katedrą Warszawsko-Praską
(wzdłuż ulic: Floriańskiej, Kłopotowskiego, Jagiellońskiej, Okrzei, Ząbkowskiej, Kawęczyńskiej) do placu przed Bazyliką NSJ w Warszawie

12:00 – 13:00 Msza św. w Bazylice NSJ

PROGRAM KONCERTU

13:00 – 13:10 Uroczyste rozpoczęcie „Kaziuka Praskiego” 
Powitanie Królewicza Kazimierza przez Burmistrza Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy, Pana Wojciecha Zabłockiego
13:00 – 17:00 Warsztaty rękodzielnicze zdobienia jaj wielkanocnych
13:10 – 13:30 Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK – suita wileńska
13:30 – 14:00 Kapela Świętojańska z Wilna
14:00 – 14:30 Klaun Piotrek Kolorowy Nos: „Cyrkowe show” (w ramach cyklu: Spektakle dla dzieci w Teatrze Oratorium)
14:30 – 15:15 Polskie Studio Teatralne w Wilnie, widowisko pt. „Nie zginęła, póki my…”
15:15 – 15:45 Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK – suita łowicka
15:45 – 16:15 Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej (pokazy broni, scenki i tańce z epoki)Kaziuk do arytkulu 3 16:15 – 16:45 Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK – suita lwowska
16:45 – 17:15 Rozstrzygnięcie konkursów
17:15 – 18:00 Kapela Świętojańska z Wilna 19:00 – 20:00 TEATR ORATORIUM, Teatr Optimum, spektakl pt. 
„Przyjdź, dotknij tej rany” (bilety)


NIEDZIELA PALMOWA, 25 MARCA 2018

09:00 – 18:00 Kiermasz Wielkanocny
11:30 – 13:00 Msza św w Bazylice NSJ, Procesja z palmami
13:00 – 14:00 TEATR ORATORIUM, Teatr Kuffer, spektakl pt. „Mała Królewna” (w ramach cyklu: Spektakle dla dzieci w Teatrze Oratorium) - WSTĘP WOLNY
16:00 – 17:00 TEATR ORATORIUM, Teatr Optimum, spektakl pt. „Przyjdź, dotknij tej rany” (bilety)
19:00 – 20:00 TEATR ORATORIUM, Teatr Optimum, spektakl pt. „Przyjdź, dotknij tej rany” (bilety)

BAZYLIKA NSJ
24.03.2018 – 08.04.2018 Wystawa „Wilno – Miasto Miłosierdzia”

Kaziuk do arytkulu 5

Wycieczka do Ciechanowca

Wróciliśmy! Poniżej świeża jak poranne bułeczki foto-relacja z dzisiejszej wycieczki. Wyjazd do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zorganizowany został w ramach cyklu warsztatów pt. "Staropolskie tradycje – pisanki zdobione woskiem pszczelim i wycinankami łowickimi". Projekt realizowany jest w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy. Mimo mrozu spokojnie można powiedzieć, że dobra pogoda nam dopisała, cały czas świeciło piękne słońce. Muzeum położone w niesamowitym zespole parkowo-pałacowym naprawdę robi wrażenie. Mieliśmy okazję oglądać stare powozy, sanie i jedne z pierwszych traktorów. Widzieliśmy różne elementy wyposażenia zarówno wiejskich chat, jak i dawnych pałaców. I co najważniejsze? Podziwialiśmy całe mnóstwo pisanek. Tak różnych i tak niepowtarzalnych, że nie wiadomo było które najpierw oglądać. Malowane, kraszone, drapane, z kamienia, z drewna i setki innych. Wycieczkę zakończyliśmy pyszną zupką w bardzo gościnnej restauracji Nowodwory. Bardzo dziękujemy za dzisiejszą przygodę i z niecierpliwością czekamy na następne. Cieszy nas również bardzo obecność i zaangażowanie cudownych opiekunów.

Ciechanowiec

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId5f81027741
 

Sceny z Wieczernika - relacja z premiery

28.022018 153Za nami bardzo piękny wieczór. Wczoraj w naszym Teatrze odbyła się premiera nowego spektaklu. Sztuka pod tytułem "Sceny z Wieczernika" autorstwa Krzysztofa Tchórzewskiego przygotowana została na podstawie tekstu Ernesta Brylla. To było prawdziwe święto teatru. Znakomici goście zaszczycili nas swoją obecnością i przybyli na Kawęczyńską 53. Mieliśmy zaszczyt gościć pana Ernesta Brylla wraz z małżonką, ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, a panią minister edukacji Annę Zalewską reprezentowała rzecznik, p. Anna Ostrowska. W naszych murach zjawiło się wielu aktorów oraz przedstawicieli świata sztuki i biznesu. Bardzo nas cieszy, że Teatr Oratorium nabiera rozpędu, cały czas się rozwija i mierzy coraz wyżej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, dzięki którym mogło dojść do realizacji "Scen z Wieczernika". Mecenasem i sponsorem spektaklu jest PGNiG. Patronat honorowy objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, pan Wojciech Zabłocki, natomiast medialnie wspiera nas Radio Warszawa. W realizację projektu włączył się również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Z całego serca Wszystkim dziękujemy i serdecznie zapraszamy na spektakl.

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId72553bd083

Dobroczyńca Roku 2017 - koncert i wręczenie statuetek

W sobotę, 24 lutego odbył się u nas Koncert Charytatywny podczas którego wręczone zostały statuetki Dobroczyńcy Roku 2017. To była piękna i wzruszająca uroczystość. Mieliśmy okazję gościć w naszych murach znakomitych artystów, którzy swoim śpiewem cudownie uświetnili to wydarzenie. Wystąpili dla nas młodzi artyści, Laureaci Konkursu Wokalnego Mazowieckiego Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej. Gwiazdą wieczoru była Joanna Lewandowska, która wystąpiła z towarzyszeniem pianisty Hadriana Filipa Trębeckiego. Ogromnym zaszczytem dla nas była możliwość wyróżnienia tych, którzy w sposób szczególny wspierali w roku 2017 działalność Oratorium. Są to osoby których zaangażowanie i pomoc są nieocenione. Statuetki otrzymali: Teofila Wardęga, Piotr Gwiazda, Pani Anna Wieczorek, Fundacja PZU, Marcin Ostrowski - Fundacja Ja jestem, Paweł Jabłoński, Rodzina Smolców, Elżbieta Żak, Aneta Kowalska oraz burmistrz dzielnicy Praga-Północ Wojciech Zabłocki. Mecenasem i głównym sponsorem koncertu była PGNiG Termika SA. Konferansjerami wieczoru byli: Ewelina Steczkowska i Maciej Gąsiorek. Jeszcze raz pięknie dziękujemy i serdecznie gratulujemy Wszystkim nagrodzonym.

koncert charytatywny

koncert charytatywny 3

 

 

koncert charytatywny 2

 

 

Konkurs na Palmę Wielkanocną 2018

konkurs_na_palme.jpg

REGULAMIN KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ 2018

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oddział Warszawa, Parafia NSJ i Oratorium św. Jana Bosko ogłaszają konkurs na PALMĘ WIELKANOCNĄ.

Cele konkursu:

 • Kultywowanie i propagowanie tradycji wśród mieszkańców dzielnicy i miasta
 • Prezentacja umiejętności artystycznych wykonawców
 • Umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej.

Warunki konkursu:

 1. Prace mogą być wykonane indywidualnie lub zbiorowo - bez ograniczeń wiekowych.
 2. Bez względu na ilość osób uczestniczących w wykonaniu palmy, przysługuje tylko jedna nagroda. Do prezentacji palmy należy wytypować  1 przedstawiciela grupy.
 3. Do konkursu mogą być zgłaszane palmy wykonane z naturalnych surowców takich jak pędy wierzby, bibuła, suszone kwiaty, bukszpan itp.
 4. Forma i technika wykonania prac dowolna.
 5. Minimalna wysokość palmy - 1 metr.
 6. Każda praca powinna być podpisana, z podaniem następujących danych: nazwa instytucji, organizacji, stowarzyszenia itp. lub imię i nazwisko wykonawcy lub przedstawiciela – reprezentanta grupy, rodziny. Ilość i wiek osób biorących udział w wykonaniu palmy, dane kontaktowe.
 7. Prace należy dostarczyć do Biura Oratorium, ul. Kawęczyńska 53 do dnia 19 marca 2018 r.

Ocena i nagrody:

Jury, powołane przez organizatorów przy ocenie będzie brało pod uwagę:

 • nawiązanie do treści religijnych z Niedzielą Palmową i tradycji polskich,
 • zgodność wykonania z regulaminem konkursu,
 • ogólny wyraz artystyczny i pomysłowość,
 • technikę wykonania,
 • solidność wykonania,
 • dobór materiałów,

Oficjalne ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 24 marca 2018 roku. Podczas uroczystego zakończenia imprezy pt: ”Kaziuk Praski” o godz. 17.00.

Organizatorzy przewidują dla zwycięzców i uczestników konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wyniki zostaną opublikowane w mediach Parafii i Stowarzyszenia Oratorium oraz innych dostępnych mediach.

Ustalenia końcowe:

 • Prace zostają wykonane i dostarczone na koszt własny.
 • Palmy, które nie zostaną odebrane do dnia 9 kwietnia 2018 r., zostaną zagospodarowane przez organizatorów.
 • W sprawach nie ujętych w Regulaminie a mających istotny wpływ na organizację i przebieg konkursu, decydują organizatorzy.

Oratorium św. Jana Bosko
ul. Kawęczyńska 53, 03-775 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 6181294, 604994060

Warszawa, 20.02.2018 r.

Niniejszy regulamin można pobrać w wersji PDF.

Pisankowe warsztaty

pisanki

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie! Oferta kierowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych :) Już od 7 lutego będziemy plastycznie przygotowywać się do Wielkanocy!

Temat? Staropolskie tradycje – pisanki zdobione woskiem pszczelim i wycinankami łowickimi - Warsztaty.

Projekt obejmować będzie 6 sesji warsztatowych i dwie wycieczki: do Muzeum Etnograficznego w Warszawie i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Warsztaty będą odbywały się przez kolejne środy od 7 lutego do 21 marca / z wyjątkiem 14 lutego / w salach Oratorium, w godzinach 17 -19 w grupach 12-to osobowych - za każdym razem nowe osoby w grupie.

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Warszawie zaplanowana została na 17 lutego /sobota/ w godzinach 11 – 15

Autokarowa wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu zaplanowana została na 3 marca /sobota/.

W wycieczkach udział będzie mógł wziąć każdy chętny uczestnik warsztatów.

Każde warsztaty rozpoczynać się będą od krótkiego wykładu na temat tradycji Wielkopostnych w różnych rejonach Polski i różnych sposobów zdobienia pisanek. W prezentacji pokazane będą wzory i różnice w grafikach i kolorystyce pomiędzy pisankami pochodzącymi z różnych części Polski. Następnie zostanie omówiona technika wykonania i oczywiście malowanie woskiem i barwienie gotowych pisanek. Alternatywą dla malowania woskiem będzie przygotowanie pisanek wyklejanych przez dzieci wzorami łowickimi.

Podczas ostatnich zajęć przygotowane zostaną pisanki do ekspozycji na naszym corocznym festynie „Kaziuk Praski”!

Zapisy na grupy warsztatowej na 7 lutego w Oratorium u ks. Sławka.

Projekt realizowany w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy.

Zapraszamy!

Relacja z balu

Nasze zimowe ferie opatrzone hasłem "Zimą jest Bosko" zakończył piękny BAL ZIMOWY. pisanki

Impreza, którą zorganizowaliśmy razem z Fundacją św. Józefa, Wspólnotą Pragnę przy Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości oraz przy wsparciu muzycznym Fundacji Ja Jestem, była bardzo udanym podsumowaniem zimowego wypoczynku. Dzień w Oratorium zaczął się od atrakcji przygotowanej przez firmę Salon Piękności DENIQUE, która ufryzowała uczestników balu. Osób chętnych do uczesania było naprawdę bardzo wiele. Dzieci doskonale bawiły się przy muzyce, a niepowtarzalnego klimatu dodawały śliczne stroje. Szczególnie piękne były małe "zimowe księżniczki". Nad całą zabawą czuwała Królowa Śniegu, która przybyła razem z podopiecznymi Sióstr Miłosierdzia i Fundacji św. Józefa. W naszej kawiarence stoły zastawione były pysznymi przysmakami. Przebojem Dnia okazały się natomiast tajskie lody od Firmy To Tu Thaj, której dwóch specjalistów, przez ponad 4 godziny przygotowywało lody dla wszystkich obecnych. Cóż to była za atrakcja!

Chcemy bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom, współtwórcom, animatorom dobroczyńcom. Dziękujemy za ogromną pomoc przy organizacji balu i tym samym już teraz zapraszamy na następne imprezy w Oratorium!

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeIda4b99cefa5

Zapraszamy wystawców na Kiermasz Wielkanocny "Kaziuk Praski" 2018

Kiermasz Wielkanocny, Kaziuk Praski 2018 odbywa się po raz drugi, na placu przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 53, w dniach 24 i 25 marca 2018 w godzinach 9:00 - 19:00.

24 marca odbywać się będą uroczystości nawiązujące tradycją do wileńskich Kaziuków

25 marca (w Niedzielę Palmową) procesja wokół Bazyliki

 

Zapraszamy wszystkich twórców i wytwórców!
Podzielcie się swoimi talentami, wiedzą i dorobkiem: pisanki i inne formy zdobienia jaj wielkanocnych, palmy wielkanocne, baranki, koszyczki, stroiki oraz inne ozdoby świąteczne.
Mile widziane są wyroby regionalne i kulinaria.

Data: 24 i 25 marca 2018 w godzinach 9:00 - 19:00.

Miejsce: plac przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 53,

Organizator: Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ

Wszyscy zainteresowani udziałem w imprezie proszeni są o zgłaszanie się
na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 798 548 838

Należy także wypełnić i przesłać FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny do pobrania.

UWAGA! ISTOTNE INFORMACJE

NIE PRZYJMUJEMY stoisk z: wędliną, serami korycińskimi, oscypkami, przyprawami.

Nadesłanie formularza NIE GWARANTUJE zakwalifikowania się do udziału jako wystawca podczas trwania imprezy.

Na terenie zewnętrznym nie zapewniamy ochrony oraz zabezpieczenia stanowisk.

 

CENNIK

ODPŁATNOŚCI ZA STOISKA HANDLOWE ZA JEDEN DZIEŃ

STOISKO WŁASNE teren zewnętrzny w mb najdłuższej krawędzi stoiska - cena jednostkowa 20 zł netto + 23% VAT = 24,60 zł brutto

Podłączenie do prądu - według odrębnych ustaleń

Wpłata za placowe WYŁĄCZNIE na numer konta 70 1240 6074 1111 0000 4998 9777

OPŁATY TYLKO ZA DWA DNI Z GÓRY!

Wszelkie dodatkowe kwestie do uzgodnienia drogą mailową.

Cały dochód zostanie przekazany na cele Oratorium.

 

KONTAKT DO ORGANIZATORA

Kierownik ds. wystawców Natalia Wyszogrodzka
telefon: 798 548 838
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12672147 1690190771248440 8617557051208020118 o

Piknik rodzinny "Pożegnanie lata"

Druga edycja imprezy, która zdobyła serca mieszkańców Pragi i nie tylko :)

Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich: Małych i Dużych na Piknik Rodzinny "Pożegnanie Lata 2017".

W planach mamy całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek... Będą koncerty, tańce, występy i konkursy. Rozgrwyki, stragany, spektakle i pokazy!
Nie pozostaje więc nic innego, jak rezerwować termin i planować weekend 23-24 września na Kawęczyńskiej 53 !!!

Zapraszamy z całymi rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi znajomych :)

pozdrawiamy i czekamy,
ORGANIZATORZY

pozegnanie lata 2017