Malujemy mural!

Zapraszamy na nową, bardzo ciekawą inicjatywę. Razem z przedstawicielami #ChoNaBojo zapraszamy wszystkich chętnych do tworzenia niepowtarzalnego muralu na Pradze. Rysunki uczestników zajęć będą częścią muralu, który powstanie na ścianie Zespołu Szkół nr 40. Spotkanie w najbliższy czwartek 12 lipca o godz. 18:00. Czekamy w Oratorum! 

CHO NA BOJO WERSJA POPRAWIONA

Obóz sportowo-wypoczynkowy "Tolkmicko 2018"

Sport i wypoczynek – czy może być lepsze połączenie? :)

Dużo aktywności, rozgrywek, zawodów i ćwiczeń, a przy okazji wycieczki, gry, zwiedzanie i lokalne atrakcje. Czego chcieć więcej? Po prostu, trzeba jechać do Tolkmicka! Urokliwa miejscowość tuż nad Zalewem Wiślanym to doskonała propozycja na pełne wrażeń dwa tygodnie wakacji.

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej (SL Salos) Warszawa-Praga, działające przy Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie organizuje w tym roku Obóz sportowo – wypoczynkowy "Tolkmicko 2018".

Partnerem obozu jest Fundacja Lotto. Dziękujemy!

Termin wyjazdu: 30.07 - 10.08

Tolkmicko 2018 baner na fb v2

Lato na Polanie - wakacje w Bieszczadach

Jedziemy w Bieszczady!
Pięćdziesięcioro podopiecznych Oratorium im. św. Jana Bosko wyjeżdża w tym roku na swój letni wypoczynek do pięknej, bieszczadzkiej Polany. Czekają na nas górskie wędrówki, wodne kąpiele i różne inne atrakcje. :)

W programie wyjazdu m.in.:
- rejs statkiem po Jeziorze Solińskim
- przejażdżka Bieszczadzką Koleją Leśną
- turnieje sportowe
- warsztaty teatralne i cyrkowe
- przyspieszony kurs savoir-vivre
- wycieczki po okolicy
- gry w podchody, ogniska i inne bieszczadzkie przygody :)

Na wzór lat poprzednich zapewniamy, że program zajęć będzie różnorodny, intensywny i bogaty w wydarzenia. Dzieci na pewno nie będą się nudzić i nie zdążą nawet zatęsknić za domem :) Jak każda inicjatywa Oratorium, tak i "Lato na Polanie" pozwoli zintegrować się dzieciom z różnych środowisk i grup wiekowych, przekaże całą moc dobra i pozytywnych wzorców oraz nauczy budowania wspólnoty.

Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udaje nam się zorganizować tak duże i wymagające wiele pracy oraz nakładów wydarzenie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie naszych Partnerów. Dziękujemy Fundacji PZU i Fundacji Lotto za współfinansowanie "Lata na Polanie".

Zachęcamy do obserwowania wydarzenia, żeby być cały czas na bieżąco i śledzić nasze bieszczadzkie przygody na fb:

https://www.facebook.com/events/1650942285004681/

lato na polanie 1200x628 wydarzenie fb na stronę

 

Dzień Dziecka w Zalesiu - relacja

W sobotę 2 czerwca cały autokar wesołych dzieciaków wraz z uzbrojonymi w niemałe pokłady energii i cierpliwości opiekunami zawitał przed południem do Zalesia. Na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zalesia przybyliśmy na Piknik organizowany z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie było naprawdę najwyższej rangi :), oficjalnego otwarcia dokonał Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Trzeba zaznaczyć, że ugoszczeni zostaliśmy po królewsku. Stoły uginały się pod przeróżnymi pysznościami, a na dzieciaki czekało tyle atrakcji, że naprawdę ciężko było się zdecydować od czego zacząć. Dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i kule, przejażdżki bryczką, treningi sportowe, pokazy samochodów, czy najróżniejsze zabawy z animatorami, to tylko część z tego, co zostało przygotowane. Nie zabrakło też tańców do muzyki na żywo i ciekawych występów na scenie. Z naszej strony zaprezentowała się oratoryjna Akademia Cyrku z pokazem swoich cyrkowych umiejętności. Powiedzieć trzeba, że występ został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność :). Z racji, że pogoda dopisała i było naprawdę gorąco, jak przystało na strażaków, panowie zapewnili największą atrakcję pikniku – węża i dużą ilość wody. Zabawom i śmiechom nie było końca:)02.06.2018 051. To był naprawdę intensywny dzień z wrażeniami na najwyższym poziomie. Bardzo pięknie dziękujemy!

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId5bbec965dd
02.06.2018 051

Dzień Dziecka - podsumowanie i podziękowania

20180603 123810

Siedzimy i próbujemy zebrać myśliJ Naprawdę ciężko podsumować w kilku ładnych zdaniach wydarzenia dzisiejszego dnia. Działo się tak wiele! Tyle wrażeń i emocji, jak przystało na porządne świętowanie Dnia Dziecka! Trzeba przyznać, że atrakcji nie brakowało. Rozpoczęliśmy pięknym występem naszej Akademii Cyrku. Kolorowo ubrane dziewczynki przy akompaniamencie wesołej muzyki przykuły uwagę widzów i wprowadziły nas w całość wydarzenia. Dalej czekały liczne i ciekawe konkurencje sportowe. Dzieciaki miały szansę sprawdzić swoją sprawność i zwinność m.in. na skakankach, tenisie ziemnym, strzelaniu z łuku, badmintonie, twisterze, czy deskorolkach. Na tego kto zebrał odpowiednią ilość punktów czekały super nagrody. Nawet niekrótka kolejka nie zniechęcała uczestników do odbioru pysznych i niepowtarzalnych lodów tajskichJ. Poza tym można było sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę w eko-quzie, stworzyć niebanalne formy artystyczne w plastycznym konkursie "Drugie życie śmieci", dorzucić się do zbiórki makulatury i plastikowych nakrętek oraz nabyć ciekawe pozycje książkowe wspierając akcję "Wakacje za książkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy młodzieżowej sekcji judo, która regularnie trenuje w naszym Oratorium. Oczywiście nie zabrakło również kącika gastronomicznego. Na naszych gości czekały pyszne grillowane kiełbaski i jak przystało na Eko Festyn świeże i zdrowe owoceJ. Imprezę zakończył zabawny i niezwykle wciągający spektakl teatralny pt. "Słoń, który wysiedział jajko. To był naprawdę intensywny, pełen wrażeń i uśmiechów Dzień Eko Dziecka J Trzeba zaznaczyć, że nic by z tego wszystkiego nie było, gdyby nie cały sztab energicznych, zaangażowanych i oddanych naszemu Oratorium wspaniałych Wolontariuszy! Chcieliśmy bardzo serdecznie Wszystkim podziękować :

Kierownikowi Oratorium – ks. Sławkowi za koordynację, czuwanie nad całym wydarzeniem i dodawanie nam niespożytych ilości energii

Asi – za pomysł, inspirację i zaproszenie do współpracy Fundacji BOŚ

Anetce – za zaproszenie Rafała - fundatora i wykonawcy głównej atrakcji imprezy – lodów tajskich

Eli – za koordynację wydarzenia i całą oprawę plastyczną

Alicji – za koordynację przygotowań i działania reklamowo-marketingowe

Paulinie –za piękny plakat i inne projekty graficzne

Klaudii, Patrycji, Krystianowi, Karolowi, Ani, Magdzie, Krzyśkowi, Monice i Julce – za animowanie zajęć sportowych

Ani, Alicji, Magdzie i Rochowi – za czas przeprowadzenie akcji "Wakacje za książkę"

Magdzie – za koordynację Eko-Quizu

Małgosi, Wiktorii i Ani – za sprawowanie pieczy nad konkursem plastycznym

Asi, Eli i Monice – za pilne rejestrowanie wszystkich uczestników i udzielanie odpowiedzi na wszelkie pytania

Monice, Krzysiowi i Hubertowi – za przygotowanie i serwowanie smakołyków z grilla

Pawłowi i Krzysiowi – za oprawę techniczno-dźwiękową

Ewie i Wiesławowi- za troskliwe czuwanie nad naszym Oratorium

Wszystkim za: wniesienie, przeniesienie, rozłożenie, montaż i wszelkie inne prace fizyczne J I oczywiście każdemu - za ogromne serducho i niespożyte pokłady energii!

Pracy było bardzo dużo, ale wspólnie przyznajemy – naprawdę było warto J

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId03539caf53

Tańcząca dżungla - premiera

Zaproszenie premiera

Grupa Dziecięca Teatru Oratorium ma przyjemność zaprosić wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spektakl teatralno-taneczny "Tańcząca dżungla". Przedstawienie opowiada o zwierzętach w dżungli, u których odbywa się festiwal tańca, a niespodziewanie na wyspie pojawia się nowy mieszkaniec... Spektakl dotyka takich zagadnień, jak odmienność, tolerancja, wiara we własne siły, przyjaźń, odwaga i wytrwałość w dążeniu do spełniania marzeń. Pragniemy pokazać naszym widzom jakie wartości są w życiu ważne i czym warto się kierować. Zapraszamy już 17 czerwca na godz. 19:00 do Teatru Oratorium przy ul. Kawęczyńskiej 53. Wstęp wolny!

Wizyta w Teatrze Capitol

IMG 7643

W dniu 27 maja dzieci z naszego Oratorium wraz z rodzicami i opiekunami - obejrzały wspaniały spektakl pt. „Jaś i Małgosia”, wystawiany na deskach Teatru Capitol. Werwa, radość i energia aktorów, zabawne dialogi, tańce i świetne piosenki zrobiły ogromne wrażenie zarówno na małych, jak i tych dorosłych widzach. Sponsorem biletów było Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach projektu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy "Warsztaty scenograficzno-kostiumowe dla dzieci i młodzieży", realizowanego w naszym Oratorium. Po spektaklu mieliśmy niespodziankę w formie sesji zdjęciowej z artystami, co bardzo uradowało dzieciaki :). Ostatnim punktem wycieczki były animacje – tańce i zabawy przy muzyce – w przestrzeni foyer teatru. Dziękujemy Sponsorowi, uczestnikom i wolontariuszom, a zwłaszcza koordynatorce projektu pani Elżbiecie Żak za zorganizowanie tego wspaniałego, majowego dnia!

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeId7041854c6e

Warsztaty scenograficzno-kostiumowe

Tak sobie pomyśleliśmy, że młodych adeptów i entuzjastów sztuki teatralnej w naszym Oratorium nie brakuje. :) W końcu Teatr wpisał się w naszą działalność już bardzo mocno! Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym najnowszym projekcie: Warsztaty scenograficzno-kostiumowe dla dzieci i młodzieży.
Przez pięć kolejnych tygodni, w każdy piątek w godz. 16.30-18.30 zapraszamy na zajęcia z przygotowywania strojów i scenografii do spektaklu "Tańcząca dżungla", który przygotowuje nasza dziecięca grupa teatralna.
Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane jest wyjście do Teatru Capitol na spektakl "Jaś i Małgosia" wraz z warsztatami prowadzonymi przez aktorów.

Projekt realizowany w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m. st. Warszawy.

  

warsztaty scenograficzno kostiumowe 4

Animatorzy w Głoskowie - ISA 2018

31543396 2022520204682160 8507110180670930944 n

W dniach 27-30 kwietnia kilkuosobowa ekipa naszej młodzieży wraz z opiekunem ks. Sławkiem wzięła udział w Inspektorialnym Spotkaniu Animatorów w Głoskowie. Wydarzenie zorganizowane pod hasłem Do wyższych rzeczy jestem stworzony to świetna propozycja zarówno dla wprawionych animatorów, jak i dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z salezjańskim wolontariatem.

Wyjazd obfitował w to, co na takich wydarzeniach najważniejsze: formację, modlitwę, integrację, wspólnotę i wspaniałą atmosferę. Ponad 170 osób z całej salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej przez 4 dni miało okazję uczyć się, dzielić doświadczeniami, integrować i naprawdę dobrze się bawić. Napięty program każdego dnia zapewnił uczestnikom wiele nowych ważeń i wspaniałych doświadczeń. Były m.in. tańce, rozgrywki sportowe, wycieczka do zamku w Czersku, piękny wieczór uwielbienia i niejedna mądra konferencja.

Wielkie podziękowania i słowa uznania należą się organizatorom – salezjańskiej Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie. Bardzo dziękujemy również rodzinom z parafii, które przyjęły młodzież do swoich domów, za otwarte serca i okazaną przyjaźń. Po takim wyjeździe, pełnym życzliwości, radości i dobra w przeróżnych postaciach nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć, że naprawdę warto zostać salezjańskim animatorem!

Zapraszamy więc do naszego Oratorium!

View the embedded image gallery online at:
http://oratorium.waw.pl/aktualnosci#sigFreeIda395698d15

 

Zaproszenie na Jarmark Floriański

Zapraszamy serdecznie na imprezę po sąsiedzku. :) XIII Jarmark Floriański już w najbliższą niedzielę 6 maja. Na gości czekają koncaerty, występy, wystawcy, stoisko i inne różnorakie atrakcje. Na miejscu będzie rówenież nasza ekipa z Oratorium  - radzimy więc wypatrywać naszego stoiska. Do zobaczenia! 

Plakat Floriański www