Z kijem do lasu i las w słoiku!

W październiku zakończyliśmy realizowany przy współpracy z Fundacją Banku Ochrony Środowiska S.A. projekt: „Z kijem do lasu – po aktywność i zdrowie”. W ramach inicjatywy zostało przeprowadzone w sali Teatru Oratorium szkolenie nt. Exerstriding czyli techniki chodzenia z kijami Nordic Walking i jego wpływu na zdrowie. Następnie uczestnicy szkolenia wybrali się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego gdzie pod okiem trenera, p. Piotra Kowalskiego, mogli szlifować nowo nabyte umiejętności. Marsz zakończył się  biesiadą przy ognisku, podczas którego były pieczone zdrowe warzywa oraz pyszne kiełbaski. Projekt wieńczyły warsztaty „Las w słoiku”, gdzie po krótkim wykładzie o „Roli i życiu lasu” uczestnicy tworzyli własne kompozycje roślinne. Przy użyciu ziemi, kamieni, kory, mchu i roślin udało się stworzyć małe arcydzieła, które zdobią teraz wnętrza mieszkań oraz nasze Oratorium. Zapraszamy po mszy do Kawiarenki gdzie, przy kawie i ciastku podpowiemy oraz pokażemy jak można stworzyć kawałek lasu we własnym domu.

 W naszym Oratorium regularnie odbywają się zajęcia Regionalnego Ośrodka Edukacyjnego. Cieszymy się, że w naszych murach mogą kształcić się słuchacze różnych kierunków artystycznych. Nasza sala teatralna bardzo chętnie wita takich gości.

 W sobotę 26.10 gościliśmy w naszym Oratorium rodziców i dzieci z Głoskowa. Jest to grupa przygotowująca się do Pierwszej Komunii Św. Było nam bardzo miło i mamy nadzieję, że naszym gościom też się podobało J

Close Menu