TEATR ORATORIUM

teatr logo

TEATR ORATORIUM przy Bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 rozpoczął swoją działalność z inicjatywy aktora, który poszukiwał sceny na realizację projektu teatralnego. W październiku 2015 roku za sprawą Jarosława Witaszczyka (dyrektora artystycznego Teatru) oraz ks. Sławomira Szczodrowskiego (kierownika Oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie) powstał Teatr.

Salezjańska scena od lat była gotowa na przyjęcie artystów z pomysłami na jej zagospodarowanie. W historii i tradycji tego miejsca nie brak wydarzeń teatralnych, jak choćby, słynne na całą Rzeczpospolitą, przedwojenne wystawienia „Misteriów Męki Pańskiej”, wielokrotnie wystawiane Jasełka i inne spektakle. Pasje teatralne ks. Bosko, patrona Oratorium, jak również Jana Pawła II mogły znaleźć kontynuację i odzwierciedlenie we współczesnej wizji Teatru Oratorium. To w pełni profesjonalny teatr z dobrym słowem, w którym jest miejsce dla wszystkich. Główna idea teatru to wierność wartościom chrześcijańskim, szczerość i prawda przekazu. Teatr cechuje dbałość o wysoki poziom artystyczny każdego realizowanego przedsięwzięcia. Widzowie cenią również ciepłą atmosferę, jaka tu panuje. W przytulnej oratoryjnej kawiarence, przy domowym cieście, zawsze mogą wspólnie z artystami napić się herbaty i porozmawiać jak dobrzy znajomi.

Celem Teatru jest służyć dzieciom, jeśli nie bezpośrednio, to poprzez działalność sceny i wspieranie działalności Stowarzyszenia Oratorium. Teatr pragnie inspirować, motywować, poszerzać horyzonty, rozwijać zainteresowania wszystkich pokoleń. Pragnie integrować wszystkie środowiska (nie tylko dzielnicy Praga Północ), budować więzi między starym a nowym, tradycją i nowoczesnością poprzez aktywność na wielu płaszczyznach kultury i sztuki.

Gośćmi salezjańskiej sceny są amatorskie i profesjonalne grupy teatralne, wokalne i muzyczne. Przekrój repertuaru jest szeroki i dostosowany do różnych grup odbiorców. Nie brakuje spektakli dla dzieci i młodzieży oraz w wykonaniu młodych aktorów. W ramach Teatru Oratorium na co dzień działają: Dziecięca Grupa Teatru Oratorium oraz Grupa Młodzieżowa Teatru Oratorium.

 

Close Menu